Arles (Francie)

Arles je jednou ze vstupních bran do Camargue. Právě zde se Rhôna dělí na dvě ramena mezi nimiž se Camargue rozkládá. Arles vděčí za svůj věhlas Juliovi Caesarovi a památkám z jeho dob zase vděčí za zařazení města na Listinu světového dědictví UNESCO. Město je rozloženo kolem římského amfiteátru, římských Constantinových lázní a římského divadla. Město založili v 6.stol. př.n.l. jako svou obchodní pobočku Řekové z Marseille. Po dobytí Marseille Caesarem (49 př.n.l.) padlo město do rukou Římanů. Ti nazvali město Arleate opevnili jej, vydláždili ulice a přivedli sem akvaduktem vodu, která se dále rozlévala do kašen, veřejných lázní i soukromých domů. Stál zde nejjižnější most přes Rhônu na přímé cestě z Říma do Hispánie; městem procházela i cesta od Středozemního moře do Severní Galie a ostatní západní Evropy. Kanál, který spojoval Rhônu se zálivem Fos, přeměnil dosud říční přístav v přístav námořní. Řím Galie, jak bylo Arleate nazýváno, se stal prosperujícím střediskem s velkým trhem s produkty celého tehdejšího civilizovaného světa. Ve středověku bylo významným církevním střediskem, sídlem arcibiskupa, dějištěm  19 církevních koncilů. Ve 12.stol. hlavní  město Arleatského království (zabíralo Burgundsko a část Provence. Po germánských a saracénských nájezdech nastal úpadek Arleatu a politicky ho nahradilo Aix a ekonomicky Marseille.


Zájezdy s návštěvou Arles

Provence na kole

krajem vína, levandule a umělecké inspirace

Levandulí a kořením provoněný kraj Cézanna, Van Gogha a Markýze de Sade. Kraj četných památek, rušných měst i klidného venkovského života, jemuž vévodí řeka Rhôna, která při svém nekonečném souboji s mořem přetváří rozsáhlé pobřežní oblasti v ráj plameňáků, divokých bílých koní a černých býků. Během našeho putování poznáme poetické vnitrozemí, koupání v moři i stoupání v podhůří Provensálských Alp.

14 500 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Francie
Typ zájezdu: Cykloturistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

12 Délka:
12 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp

Další zajímavá místa Francie


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz