Beaujolais (Francie)

Je významná vinařská oblast severně od Lyonu vyhlášená produkcí světově známého červeného vína téhož názvu. Zdejší vinice se rozprostírají na rozloze asi 22 000 ha. Vína Beaujolais jsou svěží vína výrazné rubínové barvy vyráběna z odrůdy Gamay, ta se celosvětově pěstuje na pouhých 33 tisících hektarů, z toho většina, 22 hektarů, je v kopcovitém terénu oblasti Beaujolais, která je součástí Burgundska. Hrozny jsou zde sbírány výhradně ručně a zpracovávají se celé. Beaujolais je jediné víno svého druhu na světě, které je možné expedovat v několika málo hodinách ve více než 50 milionech lahví do téměř 200 zemí celého světa. Díky mnoha specifikům jakými je žulovitá půda v teplé podnebí, získává víno nasládlou ovocnou chuť připomínající třešně. Nesmírně populární jsou zde oslavy mladého Beaujolais (Beaujolais Nouveau). Svátek má svůj původ v 19. století a rovná se téměř státnímu svátku. Oblast Beaujolais je rovněž vyhledávanou oblastí pro cykloturistiku. Nachází se zde stovky kilometrů značených, upravených cyklostezek.


Zájezdy s návštěvou Beaujolais

Burgundsko a Champagne 9 volných míst

na kole podél vinic a vodních kanálů za vinařskými klenoty Francie

Pohodová vinařská cyklistika, při které zavítáme jak do místních sklípků, historických památek i na skleničku šampaňského do kraje Champagne.

13 900 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Francie
Typ zájezdu: Pohodová cykloturistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

9 Délka:
9 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
hostel chatka

Další zajímavá místa Francie


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz