Bolzano (Itálie)

Bolzano (Bozen) je neomylně rakouské hlavní město provincie Alto Adige (Horní Adiže, Südtirol). Uslyšíte zde němčinu i italštinu, ale kromě ústupků italštině v názvech ulic, hotelů a restaurací toho zde Itálii moc nepřipomíná. V malém historickém centru s typickou tyrolskou architekturou a s ulicemi s podloubími je množství venkovních kaváren a restaurací. Zkrátka velmi příjemné místo, kde můžete strávit několik dní. Původně římská osada Bauzanum patřila v raném středověku Langobardům, Frankům, Bavorům a tridentským biskupům. Bolzano je spojeno kabinovou lanovkou se San Genesiem (1.087 m), odkud můžete vyrazit po mnoha turistických a cyklistických trasách.

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie - gotická katedrála v Bozen/Bolzanu je symbolem hlavního města Jižního Tyrolska. Obdivovat můžete např. kazatelnu z pískovce nebo četné freskové malby ze středověku.

Archeologické muzeum - nachází se zde významná sbírka reionálních podkladů, patří mezi ně i mumifikované tělo "Ötziho" objevené v ledoci Similaun v září 1991, staré asi 5000 let.


Další zajímavá místa Itálie


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz