Căpăţâni (Rumunsko)

Munţii Căpăţâni nepatří mezi populární rumunská pohoří. Jeho sousedství s Parângem a soutěska Cheia jsou však atributy, díky nimž je Căpăţâni poměrně navštěvovaným pohořím. Căpăţâni je obklopeno horami ze všech stran a v jeho blízkosti nenajdeme žádné větší město. V údolí řeky Olt jsou zajímavé lázně Baile Olaneşti, půvabné městečko Calimaneşti a hlavně klášter Cozia. Oblast Căpăţâni leží v jihovýchodní části rumunských Jižních Karpat (Carpaţii Meridionali). Východní hranici, kde přímo navazuje hřeben Parângu, vymezuje sedlo Olteţului. Na S odděluje Căpăţâni od Lotru údolí řeky Latoriţa a Lotru. Nejvýraznější hranicí hor najdeme na V. Je jím údolí nejdelší rumunské řeky Olt. Naopak jižní rozhraní je velmi výrazné a boční hřebeny se pozvolna ztrácejí v nížině. Hlavní hřeben Căpăţâni se táhne více než 70 km ve východozápadním, teda rovnoběžném směru. Nejvyšší partie hřebenu jsou v jeho Z části. Nejvyšší horou je Nadeia (2.130 m), avšak mnohem výraznějším vrcholem je jen o pár metrů nižší Vf. Ursu. Geologické složení Căpăţâni sestává převážně z krystalických hornin, které jsou místy proloženy vápenci. Právě ve vápencových blocích lze najít unikátní flóru. Căpăţâni jsou velmi opuštěným pohořím.


Zájezdy s návštěvou Căpăţâni

Přes Rumunsko na kole

putování podhůřím Făgăraşe a Parângu

Bajkový přejezd přes nejvyšší hory Rumunska, kde šlapání vzhůru je po zásluze odměněno parádními sjezdy dlouhými několik desítek kilometrů.

7 900 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rumunsko
Typ zájezdu: Cykloturistika Zájezdy na Balkán

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

9 Délka:
9 dnů
N Náročnost:
3-4
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
tábořiště

Další zajímavá místa Rumunska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz