Rodna (Rumunsko)

Rodna je nejvyšším pohořím Východních rumunských Karpat. Jde o mohutné, opuštěné hory ležící na severním okraji Východních rumunských Karpat nedaleko ukrajinských hranic. Oblast Rodny je ze severu určena údolím řeky Vişeul. Hranice se severním sousedem Maramureş pokračuje po silnici do sedla Pasul Prislop. Hlavní hřeben se mírně klikatí ve směru V - Z. Dominanty Rodny tvoří nejvyšší vrchol Pietroşul Rodnei (2.305 m) a kopec Inau (2.280 m) na východě. Celkem čítá Rodna 36 horských jezer, většinou malé rozlohy. Rodna je tvořena hlavně krystalickými břidlicemi s lokálními pokryvy sopečných hornin a usazenin.

zdroj: Rumunské Karpaty, nakladatelství Mirago


Zájezdy s návštěvou Rodny

Na kolech severem Rumunska

divokými cestami malebnou krajinou za krásami i poznáním

Na této cyklovýpravě prokřižujeme několik pohoří, navštívíme pravoslavný monastýr, dřevěné kostelíky, nějakou tu soutěsku, vykoupeme se v karpatských říčkách, projedeme se po rumunském asfaltu i nezpevněných cestách a zařádíme si v „žertovných“ terénech pro bajkery.

0 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rumunsko
Typ zájezdu: Cykloturistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
3-4
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp tábořiště

Další zajímavá místa Rumunska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz